Ajutor Counter-Strike 1.6

Magic

Octombrie 2017

LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Ultimele subiecte

» Reclamatii Codati
Mier Ian 27, 2016 11:32 am Scris de Magic

» New Admins
Mier Ian 27, 2016 11:28 am Scris de Magic

» Beneficii Saptamanale
Mier Ian 27, 2016 11:25 am Scris de Magic

» Anunturi Server
Mier Ian 27, 2016 11:17 am Scris de Magic

» Regulament Furien
Mier Ian 27, 2016 11:14 am Scris de Magic

» Server Clasic Gata Facut By Dolar
Joi Ian 14, 2016 7:31 pm Scris de Magic

» Server Jail Break Gata Facut By Dolar
Mar Ian 12, 2016 12:13 pm Scris de Magic

» Model Postare Server Gata Facut
Lun Ian 11, 2016 10:40 pm Scris de Magic

» Model Postare Server Gata Facut
Lun Ian 11, 2016 10:39 pm Scris de Magic

Cine este conectat?

In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 6, Lun Ian 11, 2016 10:41 am

Regulament Furien

Distribuiţi
    Magic
    System

Data de inscriere : 11/01/2016
    Varsta : 17
    Localizare : Calarasi

Regulament Furien

Mesaj Scris de Magic la data de Mier Ian 27, 2016 11:14 am

Regulamentul este foarte uşor de înţeles.
    Împreuna cu echipa de admini avem scopul de a întreţine o atmosferă pozitivă jocului.
    Dacă crezi că nu poţi respecta aceste mici reguli care sunt impuse , eşti liber să-ţi găseşti alt server.

Regulament Echipa Counter-Terorişti (Anti-Furieni)
    - este interzis să campaţi. (camp înseamnă să staţi în aceeaşi zonă , deci e interzis). Veți primi direct slay pentru camp. Dacă considerați că jucați corect, faceți demo când jucați!
    - este interzis să faceți tb (turn back = să mergeți și să vă întoarceți tot pe acolo)
    - este interzis să păziţi x
    - silentwalk (adică mersul cu shift) este permis doar în cazul în care vreţi să evitaţi o grenadă pusă pe moţion senzor)

Regulament Echipa Terorişti (Furieni)
    - aveţi voie pe textura doar atunci când pe server sunt minim 7 playeri.
    - nu stați prea mult camp

Regulament pentru toți adminii !
    1. Pentru înjurături şi jignirea playerilor veţi primi remove. Nu accept admini fustraţi.
    2. NU se dă gag mai mare de 3 minute sub nicio formă!
    3. Pentru camp folosiți slay; dar atenție: Nu este permis să dați slay la camperi după ce ați fost omorâți de ei deoarece veți fi considerați ofticați!
    4. NU se dă kick dupa ora 12 noaptea.  (excepție se face când sunt codați și aveți dovezi în privința asta)
    5. Comanda amx_ss se foloseste asa: amx_ss <nume> <id-ul adminului unde vor fi trimise pozele> (jucatorului i va aparea automat pe chat unde sa trimita pozele) (și mai deschid  o paranteză și spun că nu mai e nevoie de dovadă când ați făcut poze unui player deoarece am adăugat un plugin care înregistrează automat în log-uri)
    6.
    7. Este interzis să transferaţi jucători de la echipa CT la echipa TERO şi invers. Sau să-i puneți spectator!
    8. Nu aveţi voie sa folosiţi comenzi de tip slay,kick,ban pe alţi admini. Dacă încalcă regulile jocului faceţi reclamaţii + dovezi.

9. Atunci când sunteţi spectatori şi vreţi să intraţi la joc , obligatoriu vă puneţi la echipa ct , valabil şi pentru playerii cărora le-aţi făcut ss şi trebuie să-i puneţi la joc. (NU VREAU să aud scuze de genu "AM ECHILIBRAT ECHIPELE" . AŞA CEVA NU EXISTĂ. Avem pluginu autoteambalance care îşi face treaba în această privinţă la fiecare sfârşit de rundă.)

10. Nu aveţi voie să folosiţi comanda amx_map că nu vă place vouă harta sau mai ştiu eu ce. Aveţi voie să folosiţi această comandă doar atunci când pe server au rămas sub 9 playeri iar harta este prea mare.

11. Nu admit să daţi ban fără dovadă. Dau remove direct. Pentru fiecare ban trebuie să aveţi o dovadă. Exemplu: Aţi dat ban că nu a prezentat pozele ; faceţi poză la consolă unde apare că aţi făcut ss-ul. Ați da ban pentru aim? Trebuie să prezentați demo-ul cu aim!

12. Dacă aveţi gradul helper şi un codat este pe server , folosiţi comanda amx_showip , faceţi reclamaţie player + dovadă şi ţineţi-l în kick până apare un admin cu grad mai mare care să-i dea ban.

Dacă aţi citit regulamentul , când veţi face cerere de slot / admin, la întrebarea "ai citit regulamentul?" va trebui să răspundeţi în felul următor: L-am citit, promit să-l respect întru-totul.

13. Aveţi voie să folosiţi comanda amx_ss atât pe playeri cât şi pe admini.

14. Dacă cineva spamează chatu cu reclame, apăsați rapid tasta F4 (această tastă curăță chat-ul pe server). Dacă după ce ați curățat chatu respectivul încă face spam, apăsați din nou tasta F4. și tot așa. Folosiți comanda amx_kickmenu dacă sunteți helperi iar dacă aveți grad mai mare, folosiți amx_banmenu și dați-i ban. Dacă aveți un cs care nu primește bind-uri tasta n-o să meargă, așa că puteți folosi comanda amx_clean în consolă.

15. Nu folosiți y@ că așa vă vine vouă chefu să dați orice aveți de spus pe y@, Aveți voie să scrieți pe y@ doar când este ceva important de anunțat!

16. Una dintre cele mai importante reguli: NU INTRAȚI PE ALTE SERVERE CU NICK-UL DE ADMIN! VI SE POATE FURA PAROLA PRIN NIȘTE METODE NECUNOSCUTE DE VOI ȘI VĂ DAU REMOVE DACĂ SE ÎNTÂMPLĂ ASTA!

Alte 2 aspecte care sunt foarte importante:
    1. Admin = player normal + câteva responsabilităţi.
    2. Toate comenzile pe care voi le executați: amx_ct / amx_t / amx_spec / amx_slay / amx_kick, etc, sunt salvate la mine în log-uri și le verific în fiecare seară! Dacă vă prind că nu respectați regulamentul aveți suspend / remove.

Dacă există sau ați întâlnit și alte situații care nu au fost menționate mai sus și nu știți cum să procedați, lăsați reply aici cu întrebări și o să vă spun eu ce aveți de făcut!
    La New Admins cand postati trebuie sa raspundeti astfel "Ati citit regulamentul?:Poate" , altfel nu veti fi luati in considerare!!!!
    Succes la adminat!  Laughing

Acum este: Lun Oct 23, 2017 12:49 pm